Famur znów chce zatrzymać zysk

opublikowano: 12-04-2022, 07:32

Zarząd Famuru rekomenduje walnemu zgromadzeniu podjęcie decyzji o przeznaczeniu całości zysku za 2021 r. na kapitał zapasowy.

Zysk w 2021 r. wyniósł 35,27 mln zł.

“Biorąc pod uwagę przyjęte w maju 2021 roku nowe kierunki strategiczne transformacji Grupy Famur w holding inwestujący w zieloną transformację oraz istotny wzrost niepewność na globalnych rynkach w wyniku wojny na terytorium Ukrainy, Zarząd Spółki Famur S.A. stoi na stanowisku, iż uzasadnione i racjonalne jest zatrzymanie zysku Spółki za rok 2021 i zaniechanie wypłaty dywidendy za rok 2021, w celu zapewnienia odpowiedniej płynności Spółki oraz funduszy na potencjalne przejęcia spółek w sektorze OZE zgodnie z realizowaną strategią” - podano w uzasadnieniu.

Po raz ostatni Famur wypłacił dywidendę za 2018 r.

W oddzielnym komunikacie Famur przedstawił wyniki za miniony rok. W samym IV kwartale przychody spadły r/r o 8 proc. do 294 mln zł. EBITDA spadła o 3 poc. do 73 mln zł (konsensus zakładał 87,2 mln zł), a strata netto wyniosła 68 mln zł (analitycy oczekiwali 36,4 mln zł zysku).

W IV kwartale spółka rozpoznała 95 mln zł odpisu RAT w związku z sytuacją na rynku maszyn górniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane