Fatalna passa wreszcie przerwana

Po jedenastu tygodniach ucieczki kapitału z rzędu amerykańskie fundusze ETF inwestujące na rynkach wschodzących zanotowały więcej wpłat niż wycofań.

W tygodniu zakończonym 18 września bilans sprzedaży wyniósł plus 1,28 mld USD. Tydzień wcześniej z pasywnych funduszy emerging markets odpłynęło natomiast 672 mln USD. Zakończona w ten sposób fatalna passa trwała 11 tygodni i pochłonęła łącznie 13 mld USD. Zdecydowaną większość wpłat skupiły tym razem fundusze akcji, jednak fundusze obligacji także zakończyły tydzień niewielkim, sięgającym 104 mln USD, napływem. W podziale na poszczególne kraje najwięcej, bo aż 186 mln USD, przyciągnęły fundusze meksykańskie.

Główny wskaźnik giełdy w stolicy tego kraju zyskał w tydzień 1,8 proc. 162 mln USD napłynęło do funduszy aktywów południowokoreańskich. Seulski wskaźnik KOSPI wzrósł w pięć sesji o 2,8 proc. W polskich aktywach za pośrednictwem funduszy ETF ulokowano skromne 25,4 mln USD, z czego na rynek akcji trafiło 21 mln USD. Niestety, nie wystarczyło to do dźwignięcia w górę indeksu WIG, który zakończył tydzień na 0,4-procentowym minusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fatalna passa wreszcie przerwana