FAZ: Lepper chce do rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-11-2005, 11:53

"Lepper chce wejść do polskiego rządu" - takim tytułem niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ("FAZ") opatrzył opublikowany w sobotę materiał na temat uzyskania przez rząd Kazimierza Marcinkiewicza wotum zaufania.

"Lepper chce wejść do polskiego rządu" - takim tytułem niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ("FAZ") opatrzył opublikowany w sobotę materiał na temat uzyskania przez rząd Kazimierza Marcinkiewicza wotum zaufania.

    Zdaniem gazety, przewodniczący rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński, uważa za możliwą koalicję z "populistyczną partią chłopską", Samoobroną.

    Warszawski korespondent gazety, Konrad Schuller, powołuje się na wypowiedź szefa PiS po czwartkowym głosowaniu w Sejmie. Według relacji "FAZ", Kaczyński powiedział, że jeśli Andrzej Lepper będzie nadal konsekwentnie zachowywał się tak, jak w ubiegłych dniach i popierał projekty ustaw rządu, to może "oczywiście liczyć na zmianę swojej pozycji na scenie politycznej".

    Jak informuje , w ten sposób Kaczyński skomentował wypowiedż Leppera po głosowaniu, że jego partia chce wejść w "oficjalną koalicję" z Prawem i Sprawiedliwością.

    Niemiecka gazeta zwraca także uwagę na wypowiedź Donalda Tuska podczas sejmowej dyskusji nad expose premiera. "Wszystkie opcje są nadal otwarte" - cytuje "FAZ" lidera PO dodając, że jego zdaniem, każda z nich może się wkrótce zrealizować, "jeżeli nie dziś, to może za miesiąc lub rok"; Polska nie jest skazana na "smutną koalicję" - dodał w cytowanej wypowiedzi Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu