Fed dał impuls Wall Street

MWIE, Bloomberg
04-11-2010, 13:09

Po udanej – dzięki decyzji Rezerwy Federalnej – końcówce wczorajszej sesji dzisiejszy handel przedsesyjny przyniósł kolejne wzrosty.

Na półtorej godziny przed rozpoczęciem handlu wszystkie główne indeksy zwyżkują od 0,5 do 0,6 proc.

Fed najwyraźniej postanowił zaskoczyć rynek rozmiarem swojego monetarnego pakietu stymulacyjnego. Do powszechnie oczekiwanych przez analityków 500 mld USD przeznaczonych na skup obligacji, decydenci postanowili dodać kolejne 100 mld. Razem z reinwestycją przychodów z wykupu zapadających papierów Fed do końca czerwca wpompuje do gospodarki 850 – 900 mld USD.

- Wczorajsze posunięcie Rezerwy Federalnej to bardzo konstruktywne działanie – komentował Jonathan Fayman, zarządzający londyńskiego BlueBay Asset Management. Jego zdaniem wielu uczestników rynku nie spodziewało się takiej decyzji i mogą oni być źródłem dodatkowego popytu na akcje w najbliższym czasie.

O 7 proc. rośnie kurs Qualcomm. Największy na świecie producent mikroprocesorów używanych w telefonach komórkowych poinformował, że w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na smartfony, w bieżącym kwartale zarobi więcej, niż oczekiwali analitycy. Zysk netto może przekroczyć oczekiwania nawet o 19 proc., a przychody w najlepszym przypadku o 11 proc.

Spośród 379 emitentów z indeksu S&P 500, którzy do tej pory opublikowali wyniki, 70 proc. pobiło prognozy analityków.

Freeport, największy na świecie notowany na giełdzie producent miedzi podskoczył o prawie 2 proc., w czym pomogły wzrosty cen metalu na giełdzie w Londynie. Zdaniem Standard Chartered hossa na rynku rudego metalu jeszcze potrwa, a przyczynią się do tego ogromne zapotrzebowanie ze strony Chin oraz ograniczenia po stronie podażowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Fed dał impuls Wall Street