Fed: gospodarka USA mogła wzrosnąć o 1,1 proc. w III kw.

opublikowano: 29-10-2015, 12:22

Gospodarka USA jest na dobrej drodze do zrealizowania 1,1 proc. wzrostu w trzecim kwartale 2015 r. po tym jak wstępne dane o deficycie w handlu dobrami we wrześniu wskazują na jego znaczny spadek, wynika z modelu prognostycznego opracowanego przez oddział Fed z Atlanty, na który powołuje się agencja Reuters.

To wyższa projekcja w stosunku do poprzedniego badania, według którego, w okresie lipiec-wrzesień 2015 r dynamika PKB miała wynieść 0,8 proc. 

Amerykański deficyt w handlu towarami obniżył się w minionym miesiącu do 58,6 mld USD z 67,19 mld w sierpniu. To najniższa wartość tego wskaźnika od lutego.

To może oznaczać mniejszy niż 0,4 proc. negatywny wpływ na Produkt Krajowy Brutto w minionym kwartale w porównaniu z wcześniejszym oszacowaniem tej relacji na poziomie 0,7 proc. – wynika z komunikatu oddziału Fed z Atlanty, którym kieruje Dennis P. Lockhart.

Choć prognozowany wzrost PKB jest wyższy niż wcześniej oczekiwano znacząco jednak odbiega od rezultatu za II kw. kiedy to gospodarka Stanów Zjednoczonych – według finalnego odczytu Departamentu Handlu - rozwijała się w tempie 3,9 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk. Zdecydowanie jednak słabszy wynik odnotowano w pierwszych trzech miesiącach tego roku. PKB wzrósł wtedy jedynie o 0,6 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Fed: gospodarka USA mogła wzrosnąć o 1,1 proc. w III kw.