Fed wyznaczył kierunek Wall Street

opublikowano: 19-06-2019, 22:06

Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem środowej sesji na Wall Street była publikacja decyzji władz monetarnych odnośnie stóp procentowych. Notowania można było podzielić na te przed, i te po ogłoszeniu komunikatu FOMC i ocen perspektyw dla amerykańskiej gospodarki.

Nie jest tajemnicą, że wielu inwestorów liczyło może nie na samą obniżkę stóp na zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu gremium Rezerwy Federalnej, ale wyraźne potwierdzenie przez oficjeli takiego scenariusza w przyszłości.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. REUTERS/Lucas Jackson/Forum

Ci co stawiali na dotychczasowe status quo nie pomylili się, choć komentarze szefa Fed mogły nieco przystopować zapędy liczących na szybką obniżkę stóp. Stwierdził, że co prawda oficjele zmieniają nastawienie z wyczekiwania, na baczne monitorowanie danych, ale większość członków FOMC oczekuje czegoś więcej przed ewentualną redukcją ceny pieniądza. FOMC nie przewiduje obniżki stóp w tym roku. Zapowiada takową, i to tylko jedną w roku 2020, a rok później jedną, ale podwyżkę. 

Komunikat FOMC wsparł obóz byków na Wall Street. Indeksy odrobiły wcześniejsze straty. Drożały obligacje taniał zaś dolar. 

Spośród spółek, szczególnie udany dzień mieli posiadacze akcji Adobe. Producent oprogramowania graficznego Photoshop, zaskoczył pozytywnie rynek przebijając prognozy analityków poziomem kwartalnych przychodów i zysków. W rezultacie kurs zyskiwał chwilami ponad 3,7 proc. Podobna skala aprecjacji była udziałem papierów Allerganu. Producent leków  powiedział, że lek na zaparcia, opracowany wspólnie z Ironwood Pharmaceuticals ma optymistyczne wyniki w dolegliwości związanej z zespołem jelita drażliwego.

Na zamknięciu środowej sesji indeks Dow Jones IA rósł o 0,14 proc. Wskaźnik szerokiego rynku zyskiwał 0,30 proc. zaś technologiczny Nasdaq wzmacniał się o 0,42 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu