Fed zdołował Wall Street

opublikowano: 19-12-2018, 22:19

Środowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się mocnym spadkiem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Ostatecznie na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 1,49 proc., Standard&Poor’s tracił 1,54 proc., a technologiczny Nasdaq 2,17 proc.

Amerykański rynek akcji doznał w środę wstrząsu osiągając 15-miesięczny dołek po tym jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell nie zdołał uciszyć obaw inwestorów odnośnie polityki monetarnej Fed, która ich zdaniem zdusi wzrost gospodarczy.

Dzisiejsza podwyżka stop procentowych była oczekiwana przez rynki, jednak prognoza kolejnych dwóch w przyszłym roku już nie. Analitycy spodziewali się bowiem, że bank centralny zredukuje perspektywę podwyżek z wcześniej zapowiadanych trzech do jednej. W rezultacie rynek akcji załamał się, a rentowność obligacji skarbowych spadła przy jednoczesnym umocnieniu dolara.

Inwestorzy oczekiwali mniej agresywnego podejścia amerykańskich władz monetarnych po tym jak rynek akcji osunął się w związku z obawami o spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy