FedEx wystraszył rynki

opublikowano: 16-09-2022, 06:48
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykański gigant logistyczny FedEx wycofał prognozę zysków z powodu pogorszenia warunków ekonomicznych. Akcje spółki tanieją o ponad 16 proc. w handlu międzysesyjnym, informuje Bloomberg.

Wiadomości przekazane przez FedEx, z racji skali jego działalności, to zła wiadomość dla globalnej gospodarki. Spółka wycofała prognozę zysków tłumacząc to pogorszeniem sytuacji w Azji oraz problemami, z którymi zmaga się Europa. FedEx ostrzegł przed dalszym pogorszeniem sytuacji, przygotowując się na to obniżając koszty. Wycofa z użycia część samolotów, zmniejszy ilość godzin pracy pracownikom i zamknie ponad 90 biur.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Globalne dostawy spadają w związku ze znaczącym pogorszeniem trendów makroekonomicznych w ostatnim kwartale, zarówno w USA jak i na świecie – wskazał prezes Raj Subramaniam. – Reagujemy już na te przeciwności, ale biorąc pod uwagę tempo zmiany warunków, wyniki pierwszego kwartału są poniżej oczekiwań – dodał.

Skorygowany zysk na akcję spółki w pierwszym kwartale rozrachunkowym, zakończonym 31 sierpnia, jest szacowany wstępnie na 3,44 USD. Średnia oczekiwań analityków to 5,10 USD. Przychody szacowane są na 23,2 mld USD i są trochę poniżej prognozy rynkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane