Ferrum liczy na Gaz-System

opublikowano: 27-12-2018, 22:00

Giełdowa spółka liczy, że zdobędzie zamówienia na rury z ramowego kontraktu Gaz-Systemu. Zapewni jej to stały rynek dostaw na wiele lat.

Ferrum, giełdowy dostawca rur dla sektora gazowego i ciepłowniczego negocjuje nowe kontrakty dla zainstalowanej niedawno w zakładzie linii do produkcji rur spiralnie spawanych. Przeprowadzona w spółce restrukturyzacja finansowa oraz inwestycje pozwolą samodzielnie startować w przetargach i zdobywać kontrakty od publicznych zamawiających, na przykład od Gaz-Systemu.

— Spodziewamy się wkrótce ogłoszenia kontraktu ramowego przez Gaz-System na dostawę rur. Jego wartość jest szacowana w sumie na 3 mld zł. Mamy nadzieję na pozyskanie dużej części tych zamówień — mówi Krzysztof Kasprzycki, prezes Ferrum.

Zapewni ona giełdowej spółce stabilny rynek dostaw na około 8 lat. Oprócz dostaw w ramach kontraktu ramowego, Ferrum będzie startować także w przetargachbieżących na dostawy rur wymienianych w używanych od lat gazociągach. Krzysztof Kasprzycki szacuje, że w przyszłym roku dostarczy na rynek około 120 tys. ton rur. Oprócz kontraktów dla Gaz- -Systemu Ferrum szuka także innych odbiorców, na przykład na rynku offshore — górnictwa ropy i gazu oraz petrochemicznym. Krzysztof Kasprzycki zapowiada również pozyskanie w przyszłym roku zamówień eksportowych, ale nie ujawnia na które rynki trafią produkty polskiej spółki.

Rykoszetem od akcjonariusza

Podmioty związane z Polskim Funduszem Rozwoju oraz inwestorem Markiem Warzechą, są właścicielami Ferrum. Skonwertowały zadłużenie spółki na akcje. Ferrum miała kłopoty finansowe, ponieważ jej właściciel — HW Pietrzak Holding zbankrutował, co także giełdowej spółce utrudniło funkcjonowanie. Dzięki restrukturyzacji i pozyskaniu finansowania inwestycji udało jej się wyjść na prostą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Gaz