FIFA zwiększa fundusz nagród MŚ-2006

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-04-2005, 18:33

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) podniesie znacząco, do sumy 332 milionów franków  szwajcarskich (281,1 mln dol.) fundusz nagród przyszłorocznych finałów mistrzostw świata w Niemczech.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) podniesie znacząco, do sumy 332 milionów franków  szwajcarskich (281,1 mln dol.) fundusz nagród przyszłorocznych finałów mistrzostw świata w Niemczech.

    Tę 38-procentową podwyżkę FIFA ogłosiła we wtorek, podczas dorocznej konferencji prasowej w Lozannie, poświęconej sprawom finansowym.

    Decyzję podjęto po stwierdzeniu, że płynne aktywa FIFA wzrosły do 439 mln franków. Dochody Federacji w 2004 roku wyniosły 158 milionów franków, co stanowi wzrost o 12 procent w stosunku do roku 2003.

    "Zrobiliśmy kolejny, znaczący krok w kierunku naszego celu, jakim jest osiągnięcie sumy aktywów w wysokości od 350 do 450 milionów franków na koniec 2006 roku. Taka suma, łącznie z wpływami z marketingu, wzmocni jeszcze bardziej finansowe podstawy FIFA" - napisał w oświadczeniu prezydent FIFA, Joseph Blatter.

    FIFA nadała priorytet swemu działaniu na rzecz zwiększenia swej płynności finansowej od czasu finansowego krachu, w 2001 i 2002 r., jej marketingowych partnerów, ISL i Grupy Kirch, którzy dysponowali prawami do transmisji telewizyjnych imprez piłkarskich pod patronatem Federacji. "To był nagłośniony i niepotrzebny rozdział w historii FIFA, ale dziś spoglądamy w przyszłość z wielkim optymizmem. Wynieśliśmy naukę z wydarzeń lat 2001 i 2002" - podkreślił Blatter.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane