Czytasz dzięki

Finnair chce zebrać 500 mln EUR ze sprzedaży akcji

opublikowano: 10-06-2020, 14:12

Fiński przewoźnik, linie Finnair ruszyły w środę ze sprzedażą akcji. Chcą pozyskać 500 mln EUR od swoich obecnych udziałowców. Jak podkreśla Reuters, to niemal tyle ile wynosi aktualnie wartość rynkowa firmy.

Zdobyte środki mają wzmocnić finanse spółki, która – podobnie jak konkurenci – boryka się ze skutkami kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Finnair
Zobacz więcej

Finnair fot. ARC

Niemal 56 proc. udziałów w Finnair należy do państwa. Przewoźnik szacuje, że każdego dnia traci około 2 mln EUR z powodu wstrzymania lotów na około 90 proc. tras. Firma szacuje, że powrót do poziomów z 2019 r. może zająć dwa do trzech lat.

W maju przewoźnik otrzymał rządowe i bankowe gwarancje na pożyczki o wartości 600 mln EUR. Oprócz tego firma zamierza wykorzystywać do sfinansowania swojej działalności sprzedaż i leasing zwrotny samolotów.

Akcjonariusze otrzymają jedno prawo subskrypcji na każdą akcję, co uprawnia ich do subskrypcji dziesięciu akcji oferowanych po 0,40 euro każda.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane