Finnair nie liczy na poprawę koniunktury w tym roku

opublikowano: 20-05-2003, 12:17

Finnair, narodowy fiński przewoźnik lotniczy zakończył pierwszy kwartał większą stratę niż przed rokiem. Zarząd spółki ostrzega, że pozostała część tego roku nie przyniesie zmiany sytuacji.

Strata Finnair wyniosła na koniec pierwszego kwartału 9,9 mln EUR. Rok wcześniej sięgała 4,1 mln EUR. Sprzedaż wzrosła o 2,3 proc. do 400,3 mln EUR.

Zarząd spółki tłumaczy słabe wyniki pogorszeniem koniunktury w związku z wojną w Iraku oraz rozprzestrzenianiem się epidemii SARS. Jednocześnie podkreśla stabilność jej fundamentów finansowych. Nie spodziewa się jednak poprawy w tym roku sytuacji na rynku lotniczych przewozów pasażerskich.

Finnair poinformował, że w kwietniu zanotował 14,3 proc. spadek ruchu pasażerskiego. Na trasach do miast azjatyckich spadł on o prawie 30 proc.

Finnair lata na 50 trasach, jego flota składa się z 60 samolotów. Jest członkiem aliansu OneWorld, wraz z American Airlines i British Airways. W ubiegłym roku przewiózł 7 mln pasażerów.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Finnair nie liczy na poprawę koniunktury w tym roku