Firma IT spodziewa się 15-20 proc. spadku przychodów przez COVID-19

GSU
opublikowano: 2020-03-24 10:45

W związku z epidemią koronowairusa w najbliższych 2-3 miesiącach przychody mogą spaść o ok. 15-20 proc. – szacuje spółka informatyczna PGS Software.

Zarząd spółki podkreśla, że źródła przychodów spółki są zdywersyfikowane zarówno geograficznie jak i wertykalnie. 

„Mimo to obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa COVID-19 wpłynie na sytuację finansową spółki. Emitent szacuje, że według wiedzy na chwilę przekazania niniejszego raportu przychody Spółki w najbliższych 2-3 miesiącach zmniejszą się o ok. 15-20 proc.” – czytamy w komunikacie.

PGS Software podała, że aktualnie jej działalność operacyjna prowadzona jest bez większych przeszkód. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, zdrowia i komfortu pracowników, zarząd podjął m.in. decyzję o wstrzymaniu służbowych wyjazdów zagranicznych na rzecz kontaktów za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Zdecydowana większość pracowników i współpracowników spółki realizuje zadania w trybie pracy zdalnej.