Firma lecząca cukrzycę rośnie w Warszawie

opublikowano: 09-06-2019, 22:00

Ascensia Diabetes Care w 2016 r. wydzielona z Bayera rozwija centrum usług. Zatrudnia 90 osób, ma miejsce dla 250.

Warszawskie centrum usług wspólnych Ascensia Diabetes Care, firmy specjalizującej się w leczeniu cukrzycy, zostało otwarte dwa lata temu. Polski zespół przejął zarządzanie wszystkimi europejskimi działaniami księgowymi: zleceniami, zobowiązaniami i należnościami. W 2017 r. centrum zatrudniało 35 osób, dziś jest ich 90. Poza księgowymi są to specjaliści od podatków, danych podstawowych, płac, jakości, łańcucha dostaw i IT. Firma właśnie powiększyła powierzchnię biura w Warszawie: wynajęła dodatkowo915 m kw. i ma prawie 2,4 tys. m kw. Dzięki temu liczba pracowników będzie mogła wzrosnąć do 250.

— Na rozwój warszawskiej siedziby ma wpływ przede wszystkim dostęp do wykwalifikowanego, wyszkolonego i znającego języki obce personelu. Ponadto stolica jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi miastami Polski oraz świata. Nasz rozwój jest oznaką sukcesu, jaki udało nam się osiągnąć w działalności naszego regionalnego centrum. W Warszawie zatrudniamy ekspertów z różnych dziedzin — mówi Paweł Łobejko, dyrektor Global Accounting Services w Ascensia Diabetes Care.

W planach firmy jest rozszerzenie działalności o nowe produkty i usługi kierowane do osób zmagających się z cukrzycą, w tym ciągły system monitoringu poziomu cukru we krwi oraz cyfrową bazę do zarządzania rozwiązaniami oferowanymi przez Ascensia. Ascensia Diabetes Care powstała w 2016 r., gdy Bayer sprzedał dział firmie Panasonic Healthcare Holdings. Firma zatrudnia około 1,7 tys. pracowników, prowadzi działalność w 31 krajach, a jej produkty są sprzedawane w 125.

55 tys. Tyle osób pracuje w centrach usług BPO, SSC, IT i B+R w Warszawie, to prawie 1/5 zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług w Polsce, szacuje ABSL.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu