Firmy neuromedyczne w wyścigu po granty

opublikowano: 05-06-2018, 22:00

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło konkurs dotacyjny dla przedsiębiorców z sektora farmaceutycznego

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło konkurs dotacyjny dla przedsiębiorców z sektora farmaceutycznego, którzy chcą realizować projekty badawczo-rozwojowe istotne dla tej branży.

Na program InnoNeuroPharm rządowa agencja przeznaczyła 230 mln zł. Prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR, liczy, że dofinansowane projekty przyczynią się do postępu w diagnostyce i leczeniu, a także będą stanowiły zachętę dla innych firm do prowadzenia prac badawczych.

Na granty mogą liczyć przedsiębiorstwa lub ich konsorcja realizujące projekty B+R poza województwem mazowieckim. Przedsięwzięcia powinny obejmować badania przemysłowe i prace rozwojowe lub wyłącznie te ostatnie. Elementem inwestycji mogą być również prace przedwdrożeniowe. Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 40 mln zł. Każdy wniosek o dofinansowanie powinien spełnić kryteria wymagane przez NCBR. Chodzi m.in. o konieczność udokumentowania, że spółka ma odpowiedni zespół badawczy i zasoby techniczne, które zapewnią jej prawidłową realizację prac B+R. Przedsięwzięcia powinny wpisywać się w jedną z krajowych inteligentnych specjalizacji.

WAŻNA DATA

3.08 Od tego dnia firmy z sektora farmaceutycznego będą mogły składać wnioski o dotacje z programu InnoNeuroPharm. Nabór zakończy się 2 października.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.ncbr.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy