Czytasz dzięki

Firmy pakują się do strefy z Mazur

opublikowano: 18-09-2017, 22:00

Dwóch producentów opakowań wyda 8 mln zł. Peak Packaging rozwinie się w Bartoszycach, a Kamizelich zbuduje zakład w Węgorzewie.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna bije w tym roku na głowę pozostałe 13 SSE. Właśnie wydała dwa zezwolenia i ma ich już na koncie 30.

— Wydaliśmy zezwolenia dla Peak Packaging w Bartoszycach i firmy Kamizelich, który będzie pierwszym inwestorem w podstrefie w Węgorzewie — mówi Grzegorz Smoliński, prezes W-MSSE.

Peak Packaging, spółka należąca do brytyjskiego holdingu Atta Holdings, produkuje hurtowe opakowania jednorazowe do transportu płynów, w tym worki foliowe z zaworami, a jej odbiorcami są producenci soków, przetworów, środków chemicznych i kosmetycznych. Firma rozbuduje zakład. Wyda 4 mln zł i zwiększy zatrudnienie do 24 osób.

Rozbuduje magazyn, wyodrębni halę produkcji czystej, tzw. clean room. Będzie też wytwarzać kapsle, korki, kołnierze, zawory i kształtki do opakowań. Spółka weszła do strefy w 2013 r. Obiecała 3 mln zł inwestycji i zatrudnienie 4 osób, ale wydała 5,6 mln zł i stworzyła 9 miejsc pracy. W ubiegłym roku dostała kolejnezezwolenie, w którym zadeklarowała 3 mln zł i 5 etatów. Druga firma, Kamizelich, to pierwszy inwestor w podstrefie Węgorzewo, która działa od końca ubiegłego roku.

— Kamizelich zbuduje zakład opakowań z tworzyw sztucznych, folii i worków na śmieci, w tym worków biodegradowalnych. Spółka zainwestuje 4 mln zł i zatrudni 20 osób — mówi Grzegorz Smoliński.

30 tegorocznych zezwoleń oznacza co najmniej 1,6 mld zł inwestycji i 1438 miejsc pracy. Średnia z lat 1997-2016 dla W-MSSE wynosi: siedem zezwoleń, 270,5 mln zł nakładów i 420 miejsc pracy. W 2016 r. strefa wydała 14 zezwoleń, w których firmy zadeklarowały 167,9 mln zł i 359 etatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane