Czytasz dzięki

Firmy z RFN sprawdzą Wrocław i Warszawę

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 08-05-2009, 00:00

Ponad dwadzieścia firm zza zachodniej granicy przyjeżdża do Polski szukać partnerów. To gratka m.in. dla firm budowlanych.

70 proc. nawiąże kontakty w Polsce

Ponad dwadzieścia firm zza zachodniej granicy przyjeżdża do Polski szukać partnerów. To gratka m.in. dla firm budowlanych.

W najbliższych dniach Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK) organizuje dwie misje firm z Niemiec. Szukają w Polsce przede wszystkim partnerów i dystrybutorów. Już w niedzielę przyjeżdża do Wrocławia 14 przedsiębiorstw z branży budowlanej. We wtorek spotkają się one z zainteresowanymi współpracą polskimi spółkami.

Wolny grafik

— Udział w giełdzie jest nieodpłatny, trzeba tylko jeszcze dziś przesłać nam zgłoszenie, które potwierdzimy. W przypadku trzech firm: Beta Bau, Drewes i Liepack, mamy już komplet partnerów do rozmów. Pozostałe na pewno znajdą czas na spotkania z polskimi spółkami — mówi Iwona Makowiecka, kierownik biura regionalnego AHK we Wrocławiu.

Przyznaje, że liczyła na większe zainteresowanie polskich partnerów.

— Wrocławski rynek budowlany jest bardzo ożywiony nie tylko ze względu na EURO 2012. Chcemy pokazać niemieckim uczestnikom skalę inwestycji: projekt rewitalizacji starych budynków miejskich czy rozbudowę lotniska — mówi Iwona Makowiecka.

Tymczasem niewiele firm zainteresowało się spotkaniami z firmą Karl Thinius, która zajmuje się m.in. zielonymi dachami, Fleischhauer, producentem urządzeń i systemów alarmowych, czy Estrichbau, która produkuje posadzki.

Większym zaintereso- waniem cieszy się impreza organizowana w Warszawie 19 maja.

— Zgłosiły się już 42 firmy. Wypada po 4-9 polskich partnerów na jednego niemieckiego. Nadal jednak chętnie przyjmiemy potencjalnych rozmówców, ale konieczne jest przesłanie nam zgłoszenia — zaznacza Andrzej Giesek z AHK.

Formularze zgłoszeń na oba wydarzenia oraz szczegółowe informacje o niemieckich firmach znajdują się na stronie izby (www.ahk.pl) w dziale giełdy kooperacji/aktualne projekty.

Będą kontrakty

Z doświadczeń AHK wynika, że 60-70 proc. niemieckich firm goszczących w Polsce zawiera kontrakty.

— W przypadku niektórych naszych projektów skuteczność sięgała 90 proc. — podkreśla Andrzej Giesek.

Niemiecka firma spotyka się średnio z 5-6 polskimi partnerami. Umowa podpisywana jest czasem nawet już miesiąc później. Zdarza się jednak, że następuje to dopiero po roku.

Kto przyjeżdża do Wrocławia i w jakim celu

1 Estrichbau Orbanz Lorenz, która zajmuje się wylewaniem posadzek, izolacją termiczną oraz akustyczną, ogrzewaniem podłogowym i uszczelnianiem, szuka partnerów.

2Drewes Hochbau, firma budowlana, szuka partnerów do wspólnych projektów.

3Fliesen Maier, która m.in. oferuje wykonawstwo wykończeniowe (płytki, mozaika, cegły szklane), szuka partnerów.

4Woidow Holzbau, producent m.in. ogrodów zimowych i drzwi, szuka rynku zbytu.

5Karl Thinius Dachbau, zajmująca się pokrywaniem i uszczelnianiem dachów, szuka zleceniodawców.

6Kotelco Klaus Koal, która zajmuje się doradztwem, planowaniem, instalacją, obsługą i konserwacją w telekomunikacji, usługach IT i elektrotechnice, szuka partnerów do projektów jako główny wykonawca lub podwykonawca.

7Liepack z branży doradztwa, serwisu i instalacji systemów grzewczych szuka partnerów.

8Michael Sauer Brandschutz, która zajmuje się montażem, konserwacją oraz serwisem urządzeń zabezpieczających, szuka partnerów — zakładów rzemieślniczych i generalnych wykonawców.

9Fleischhauer Cottbus, która oferuje dostawę i montaż urządzeń m.in. z dziedziny techniki danych, komunikacji sieci, szuka partnerów.

10Boden Treppe Technik, która wykłada podłogi, szuka kontaktów z firmami z branży budowlanej.

11Brasst Bau, która instaluje urządzenia grzewcze, szuka partnerów wśród firm o podobnym profilu.

12Beta Bau und Verwaltungs, która realizuje projekty budowlane, zarządza i wynajmuje lokale pod klucz, szuka kontaktów z firmami produkcyjnymi, usługowymi i dystrybutorami materiałów budowlanych, by wspólnie zdobywać zlecenia.

13Hoeptner Strassen, która oferuje wiele usług budowlanych, szuka partnera do współpracy i inwestorów, by wspólnie zdobywać zlecenia.

14SP Klimateck, która oferuje produkty i usługi z zakresu klimatyzacji, wentylacji itp., szuka firm, planuje też otworzyć w Polsce filię.

Kto przyjeżdża do Warszawy i w jakim celu

1Baugeschaeft Tamm z branży budowlanej szuka kontaktów z firmami, instytucjami i inwestorami zainteresowanymi budownictwem pasywnym.

2Ing.-Holzbau Schnoor, producent i dostawca drewnianych elementów konstrukcyjnych, szuka kontaktów z firmami budowlanymi, zakładami ciesielskimi i dekarskimi, którym chce zaoferować swoje produkty, oraz przedstawicieli i dystrybutorów wśród polskich hurtowni i firm.

3Kekoplast, producent folii i taśm bezpieczeństwa, szuka kontaktów handlowych z firmami, hurtowniami budowlanymi itp.

4Kubit, która zajmuje się rozwojem oprogramowania do przeprowadzania pomiarów i archiwizacji danych, szuka dystrybutorów.

5MAP Werkzeugmaschinen, producent centrów obróbczych CNC, szuka dystrybutorów i przedstawicieli.

6MMW Systems, producent urządzeń do młynów mącznych i specjalnych, szuka partnerów do dystrybucji i serwisowania.

7PMA, producent urządzeń analitycznych, szuka przedstawiciela lub dystrybutora, który zajmie się serwisem.

8PME Pressem- und Maschinenbau Erfurt, producent urządzeń do obróbki plastycznej, szuka przedstawiciela lub dystrybutora, który zajmie się serwisem.

9RMM RailwayMechanics-Metal, producent komponentów dla branży m.in. kolejowej, szuka kontaktu z firmami wykonującymi usługi dla kolei, spółkami kolejowymi, producentami konstrukcji stalowych (wzajemne zlecanie usług podwykonawczych).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane