Firmy ze Wschodu pokażą się światu

opublikowano: 20-08-2014, 00:00

PAIIZ zachęca przedsiębiorców z Polski Wschodniej do promowania się za granicą. Ułatwi im wyjazd do ZEA i Szwecji

Jest kolejna okazja, by zaprezentować światu polskie produkty i pozyskać partnerów biznesowych lub odbiorców. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ) rozpoczęła nabór przedsiębiorców z Polski Wschodniej, zainteresowanych wyjazdami na międzynarodowe targi. Przygotowano ofertę dla firm z branży spożywczej — pierwszy nabór dotyczy udziału w SIAL Middle East w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Abu Dhabi. Targi odbędą się 24-26 listopada 2014 r.

— Sektor spożywczy jest najważniejszą gałęzią gospodarczą Polski Wschodniej. Wielu z naszych beneficjentów już eksportuje na rynki arabskie i azjatyckie, inni dopiero zaczynają. W obecnej sytuacji geopolitycznej szczególnie ważne dla tej branży jest poszukiwanie nowych kontrahentów poza Europą — zaznacza Monika Piątkowska z PAIIZ.

Skorzystać mogą również przedsiębiorstwa z sektora maszynowo-metalowego. Firmy z tej branży będą natomiast mogły pokazać się w Szwecji, na tegorocznych targach Elmia Subcontractor (11-14 listopada). Zgłaszać mogą się przedsiębiorcy z województw objętych Programem Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. W wyjazdach może uczestniczyć po 20 firm.

3.09

Do tego dnia firmy z Polski Wschodniej mogą starać się o udział w targach SIAL Middle East w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Elmia Subcontractor 2014 w Szwecji. Wyjazd organizowany jest w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane