Fisher: Fed się nie podda

WST, Bloomberg
12-10-2008, 17:02

- Rezerwa Federalna (Fed)  będzie rozważać wszystkie opcje polityczne niezbędne do ustabilizowania rynków finansowych, by ograniczyć szkody w gospodarce -  powiedział Richard W. Fisher, prezes oddziału Fed z Dallas.

- Możemy i będziemy próbować wszelkimi dostępnymi metodami przywrócić porządek na rynkach kredytowych – stwierdził Fisher podczas dyskusji panelowej w Institute of International Finance w Waszyngtonie.

Przestrzegł, że Stany Zjednoczone znalazły się w okresie ujemnego wzrostu (recesji)

Fisher nie ujawnił jakie opcje wchodzą ze strony Fed w grę. Stwierdził, jednak, że wbrew przyjętej tradycji, kiedy to członkowie Fed nie powinni wypowiadać się w sprawie przyjętej przez FOMC (organ odpowiedzialny za politykę stóp procentowych w USA) polityki, „odkłada na bok” związane z tym konsekwencje,

- Mówię za nas wszystkich, kiedy mówię, że Rezerwa Federalna będzie nadal badać każde możliwe rozwiązanie i rozważać wszelkie dostępne scenariusze, by przeprowadzić rynek kredytowy przez obecny kryzys – zadeklarował Fisher.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Fisher: Fed się nie podda