Fiskus dostanie wsparcie policji

Jarosław Królak
12-01-2005, 00:00

Od dzisiaj policja będzie pomagać organom kontroli skarbowej w ściganiu podatników i przedsiębiorców, podejrzewanych o przestępstwa i wykroczenia skarbowe. Zacieśnienie współpracy obu służb stanie się możliwe na skutek podpisanej wczoraj umowy między tymi dwoma instytucjami. Fiskus poprosił o pomoc policję, gdyż sam nie daje sobie rady ze zwalczaniem handlu kosztami i nierzetelnym ewidencjonowaniem obrotu, co powoduje zmniejszenie dochodów budżetu państwa.

— Ostrze naszej wspólnej akcji będzie wymierzone tylko w nieuczciwych podatników. Uczciwi nie muszą się niczego obawiać — zapewnia Stanisław Stec, wiceminister finansów.

Na czym mają polegać wspólne akcje?

— Inspektorzy kontroli skarbowej nie mogą dokonywać tzw. zakupu kontrolowanego. Nie pozwalają im na to przepisy. Wywiad skarbowy będzie wskazywał policji podatników podejrzewanych na przykład o handel kosztami. Policjanci dokonają zakupu kontrolowanego i wtedy będą niezbite dowody popełnienia przestępstwa. Łamanie prawa nie może się opłacać — mówi wiceminister Stec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Fiskus dostanie wsparcie policji