Fiskus kupuje strzelby

opublikowano: 24-06-2015, 13:52

Policja skarbowa się zbroi. Ministerstwo Finansów (MF) ogłosiło przetarg na strzelby gładkolufowe.

Nie ma żartów z fiskusem. Siły specjalne kontroli skarbowej i celnej mają zostać doposażone w strzelby gładkolufowe. Ministerstwo opublikowało na stronie internetowej ogłoszenie w tej sprawie.  

Po co skarbówce taka broń? W ministerstwie usłyszeliśmy, że będzie używana przez tzw. grupy realizacyjne, czyli policję skarbową. To służby specjalne kontroli skarbowej i celnej działające na „pierwszej linii frontu”. Zazwyczaj mają do czynienia z grupami przestępczymi specjalizującymi się w okradaniu budżetu państwa poprzez nielegalny handel paliwami (bez podatków),wyłudzenia VAT, obrót fikcyjnymi fakturami itp. MF szacuje, że tego typu działalność każdego roku powoduje wielomiliardowe straty budżetu.

Jak informują producenci, strzelby gładoklufowe służą do samoobrony, wymuszania posłuszeństwa, obezwładniania przestępców, tłumienia zamieszek, niszczenia osłon. Są niezwykle skuteczne podczas użycia z kilkudziesięciu metrów. Wystrzeliwane z nich mogą być pociski penetracyjne jak i niepenetracyjne (gumowe, śrutowe, hukowe).

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu