Fiskus wyrusza na ferie, żeby... dbać o zdrową konkurencję

Jarosław Królak
opublikowano: 20-01-2010, 00:00

Kontrola skarbowa

Kontrola skarbowa

zaczyna wielką kontrolę

stosowania kas fiskalnych

w handlu, usługach,

gastronomii i rozrywce.

Ministerstwo Finansów (MF) zapowiada zmasowane akcje kontrolne w czasie ferii zimowych. Na muszce inspektorów znajdą się firmy będące na bakier ze stosowaniem kas fiskalnych.

Celem kontroli skarbowych jest ograniczenie szarej strefy przede wszystkim w miejscowościach turystycznych, obleganych przez osoby wyjeżdżające na szkolne ferie.

— W okresie ferii zimowych policja i Inspektorat Transportu Drogowego zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci. My zajmiemy się szarą strefą i zadbamy o klimat uczciwej konkurencji wśród oferujących zimowe atrakcje — mówi Andrzej Parafianowicz, wiceminister finansów i szef kontroli skarbowej.

Zdaniem przedstawicieli resortu, niewydawanie paragonów fiskalnych jest częstą praktyką w miejscowościach turystycznych, szczególnie w okresach urlopowych. Nalotów fiskusa powinny więc obawiać się głównie przedsiębiorcy z kurortów narciarskich. W ubiegłym roku kontrolerzy zdobyli doświadczenie w akcjach w miejscowościach nadmorskich. Fiskus chwali się, że w 2009 r. za wykroczenia związane z kasami rejestrującymi wymierzono 30 tys. mandatów na łączną kwotę 7 mln zł. Obecnie maksymalna wysokość mandatu to 2,6 tys. zł.

Jarosław Królak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu