Czytasz dzięki

Fitch potwierdza ratingi BRE Banku

(Marek Druś)
opublikowano: 22-08-2005, 14:14

Fitch potwierdził ratingi BRE Banku: długoterminowy na poziomie „BBB+”, krótkoterminowy „F2”, indywidualny „D/E” i rating wsparcia „2”. Perspektywa jest pozytywna.

Fitch potwierdził ratingi BRE Banku: długoterminowy na poziomie „BBB+”, krótkoterminowy „F2”, indywidualny „D/E” i rating wsparcia „2”. Perspektywa jest pozytywna.

Ratingi długoterminowy, krótkoterminowy i wsparcia opierają się na bardzo prawdopodobnym wsparciu dla BRE jakiego może udzielić Commerzbank, który posiada 72,2 proc. akcji BRE. Pozytywna perspektywa ratingów jest odzwierciedleniem pozytywnej perspektywy Commerzbanku, a w konsekwencji lepszej możliwości udzielenia wsparcia dla BRE przez Commerzbank.

- Pozdwyżka ratingu indywidualnego BRE wymagałaby, aby ostatni wzrost współczynnika  wypłacalności utrzymał się lub poprawił, a zyskowność, zarówno operacyjna jak i na poziomie netto była na bardziej przewidywalnych i odpowiednich poziomach – głosi komunikat Fitch.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane