Flextronics wchodzi do Łodzi

MAG
opublikowano: 26-02-2008, 00:00

Flextronics Logistics będzie współpracować z Dellem w łódzkiej strefie.

Flextronics Logistics będzie współpracować z Dellem w łódzkiej strefie.

Wczoraj Flextronics Logistics weszła do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). „PB” informował, że firma logistyczna będzie współpracować z Dellem, rok temu.

Zaawansowana logistyka

— Firma zainwestuje 18 mln zł i zatrudni 250 osób. Flextronics Logistics będzie świadczyć Dellowi zaawansowane usługi logistyczne: sprowadzać dla koncernu części, przeglądać je i dostarczać do fabryki — zapowiada Marek Cieślak, prezes ŁSSE.

Termin zakończenia inwestycji to koniec 2012 r., jednak wiadomo, że firma ruszy praktycznie od zaraz, bo wchodzi na działkę, na której już stoi hala. Flextronics, największy na świecie dostawca dla producentów sprzętu elektronicznego, od lat jest obecny w Tczewie, gdzie w zakładzie produkcji elektroniki i zakładzie budowy mechaniki zatrudnia 3 tys. osób.

— W strefie działa trzech kooperantów Della, choć niekiedy trudno ich określić, bo np. Schaumaplast Organika produkuje opakowania także dla Indesitu i Bosch-Siemens. Pojawi się jeszcze kilka firm, które będą współpracować z Dellem — dodaje Marek Cieślak.

Przedstawiciele amerykańskiego producenta komputerów zapowiadali, że w ramach „efektu Della” ściągnie za nim 10-20 podwykonawców.

Co dalej

Flextronics Logistics to piąta w tym roku firma w ŁSSE. W marcu strefa wyda kolejne dwa zezwolenia.

— Mamy też nadzieję, że w pierwszym półroczu zamkniemy projekt ATM — mówi szef ŁSSE.

Giełdowa spółka teleinformatyczna z Warszawy chce zainwestować 380 mln zł i wybudować centrum innowacji oraz rozbudować centrum telekomunikacyjne ATMAN-Grochowska.

Prezes łódzkiej strefy liczy też na inwestycje z Japonii.

— Dziś gościmy przedstawicieli ponad 40 firm. Niektórzy pojawiają się u nas kolejny raz i myślimy, że coś z tego wyniknie — mówi Marek Cieślak.

ŁSSE wydała łącznie 120 zezwoleń. W ubiegłym roku było ich 20 (najlepsza, katowicka — 36), w których przedsiębiorcy zobowiązali się zainwestować 1,3 mld zł (w katowickiej 1,8 mld zł) i stworzyć rekordową liczbę 4,8 tys. nowych miejsc pracy.

200 mln EUR Tyle zainwestuje w Łodzi Dell.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Flextronics wchodzi do Łodzi