Flint Group rośnie w Łodzi

opublikowano: 07-05-2017, 22:00

Producent farb do opakowań rozbudowuje otwarte dwa lata temu centrum usług: do 130 etatów doda 100.

Dwa lata temu Flint Group, producent farb wykorzystywanych w druku i opakowaniach, otworzył w Łodzi centrum usług. Dziś pracuje w nim 130 osób. Do końca roku spółka zatrudni jeszcze 100 specjalistów.

— Powiększenie łódzkiego biura to kolejny dowód, że wiążemy z tą lokalizacją poważne plany rozwojowe. Wysokie kwalifikacje naszych specjalistów są doceniane przez globalny zarząd i sprawiają, że oddziałowi powierzane są kolejne zadania — mówi Przemysław Herman, dyrektor finansowy Flint Group Polska.

Firma w marcu zdecydowała się powiększyć biuro o prawie 1 tys. mkw. w budynku Łódź 1. Pracownicy będą mieć tu m.in. ścianę mchu, kącik relaksu stylizowany na XIX-wieczny gabinet oraz masaż karku raz w tygodniu. W centrum Flint Group obsługiwane są procesy biznesowe dla spółki związane z finansami, HR, IT, logistyką i obsługą klienta m.in. w krajach skandynawskich, środkowej i zachodniej Europie.

Trwa rekrutacja na stanowiska księgowych, analityków finansowych, analityków danych, analityków ryzyka kredytowego, specjalistów ds. płac, analityków łańcucha dostaw. Jest szansa na globalne role w grupie, bo takie pełnią już np. kontrolerzy finansowi, audytorzy wewnętrzni czy specjaliści wdrażający system SAP. Spółka poszukuje osób z doświadczeniem i absolwentów po stażach. Konieczna jest znajomość angielskiego, a dodatkowym atutem będą język niemiecki, języki romańskie czy skandynawskie.

Flint Group jest w Polsce od 15 lat. W Konstantynowie Łódzkim ma laboratorium kolorystyczne, w którym zatrudnia 140 osób. Tutaj także rekrutuje pracowników — osoby z wykształceniem technicznym: absolwentów kierunków poligraficznych i pokrewnych czy osoby z doświadczeniem w tej branży.

Firma organizuje również staże. Flint Group ma siedzibę w Luksemburgu. Powstała w 2005 r. z połączenia XSYS (wywodzi się z ANI i BASF Printing Systems) i Flint Ink (założonej w USA w 1920 r.). Grupa należy do Goldman Sachs Merchant Banking Division i Koch Equity. W 2015 r. miała 2,2 mld EUR obrotów, zatrudnia 7,9 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Flint Group rośnie w Łodzi