FM Janpol rozszerzyła asortyment

Dominika Malik
opublikowano: 24-05-2001, 00:00

FM Janpol rozszerzyła asortyment

Fabryka Materacy Janpol z Orzesza chce osiągnąć w 2001 r. przychody wysokości blisko 12 mln zł. Spółka musi utrzymać pozycję po utracie w 2000 r. największego kontrahenta — sieci handlowej IKEA. Na początku maja 2001 r. firma rozpoczęła produkcję pięciu nowych wyrobów. Planuje również zakup trzech maszyn za blisko 350 tys. zł.

Fabryka Materacy Janpol z Orzesza, producent materacy łóżkowych i gimnastycznych, planuje w 2001 r. osiągnięcie przychodów wysokości prawie 12 mln zł. W porównaniu z wynikiem za 2000 r., będą one większe jedynie o 300 tys. zł. Główną przyczyną tej sytuacji jest utrata przez spółkę w 2000 r. największego odbiorcy. Była nim sieć handlowa IKEA, która przeprowadziła reorganizację wśród swoich dostawców.

Kontrakty pożądane

— Produkcja materacy dla IKEA stanowiła około 15 proc. wartości sprzedaży firmy. Obecnie współpracujemy z dwiema sieciami: E. Leclerc i Hit — wyjaśnia Jan Rolnik, wiceprezes Fabryki Materacy Janpol w Orzeszu.

Poza tymi sieciami, odbiorcami produktów firmy są głównie hotele, pensjonaty oraz szpitale.

Fabryka wytwarza rocznie około 50 tys. sztuk materacy. W 2001 r. produkcja powinna wzrosnąć do 55 tys. sztuk. Spółka sprzedaje wyroby w południowej, zachodniej oraz południowo-wschodniej części Polski. Wśród indywidualnych klientów rozprowadza natomiast produkty na terenie całego kraju.

Materace firmy znajdują nabywców również za granicą. Są one wysyłane do Niemiec, na Węgry, Białoruś, Ukrainę i Łotwę. Do kwietnia 2001 r. eksport wyniósł 12 proc. sprzedaży. Po uczestnictwie w Targach Mebli i Wyposażenia Wnętrz w Poznaniu, zarząd spółki liczy na kontrakty z dużymi sieciami handlowymi z Wielkiej Brytanii, Niemiec lub Danii. Jeszcze w czerwcu 2001 r. powinny być znane wstępne wyniki rozmów.

Nowe wyroby

Na początku maja 2001 r. spółka rozszerzyła asortyment o nowe wyroby. Uruchomiła produkcję pięciu nowych typów materacy: piankowo-lateksowych, sprężynowo-piankowych z kolorowym obiciem, sprężynowo-lateksowych, sprężynowo-kokosowych i ze sprężynkami kieszeniowymi.

W 2001 r. firma planuje zakup trzech nowych maszyn do przeszywania tkanin na materace. Inwestycja będzie kosztować około 350 tys. zł.

Fabryka Materacy Janpol powstała w 1991 r. w Ornontowicach. W 1992 r. jej siedziba została przeniesiona do Orzesza. Prywatne przedsiębiorstwo zostało w 1996 r. przekształcone w spółkę. Jej udziałowcami są obecnie cztery osoby fizyczne. Firma zatrudnia 56 pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / FM Janpol rozszerzyła asortyment