Czytasz dzięki

FOMC utrzymał stopy

opublikowano: 29-07-2020, 20:11

Na zakończenie dwudniowego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych, FOMC zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie.

Nadal więc benchmarkowa stopa kształtować się będzie w przedziale 0-0,25 proc. 

Zobacz więcej

FOMC

Bloomberg

FOMC potwierdził również, że linie swapowe w USD i instrument repo dla zagranicznych banków centralnych będą otwarte do 31 marca 2021 r

Oficjele stwierdzili, że dalsze kroki uzależnione będą od przebiegu pandemii koronawirusa. Podkreślili, że kryzys z jakim mamy do czynienia poważnie ogranicza aktywność gospodarczą, odciska swoje piętno na rynku pracy i będzie wpływał na poziom inflacji. Stwierdzono, że choć część danych poprawiła sie w ostatnich tygodniach, to jednak wiele wskaźników (w tym dotyczących produkcji czy zatrudnienia) nadal kształtuje się poniżej poziomów z początku roku, sprzed wybuchu pandemii.

Fed podał w komunikacie, że będzie skupował obligacje i inne aktywa „co najmniej w obecnym tempie”.

"Aby wesprzeć przepływ kredytów do gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, w nadchodzącym miesiącu Rezerwa Federalna zwiększy swoje zasoby obligacji skarbowych i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką mieszkaniową i komercyjną co najmniej w obecnym tempie, aby utrzymać płynne funkcjonowanie rynku, wspierając w ten sposób efektywną transmisję środków polityki monetarnej" – napisano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch, PAP

Polecane