Fon wydaje i drożeje

Zbigniew Kazimierczak
17-04-2007, 00:00

Warszawska firma chce się zaangażować w budowę dróg. Efekt? Kolejny dynamiczny wzrost kursu.

Warszawska firma chce się zaangażować w budowę dróg. Efekt? Kolejny dynamiczny wzrost kursu.

Nawet o ponad 21 proc. —do 5,10 zł drożały wczoraj akcje Fonu. Spółka zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych, ale ma plany ekspansji w innych sektorach. Wczorajszy wzrost kursu był reakcją na informację o rozpoczęciu przez Fon tworzenia firmy zależnej pod nazwą Fon Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Zajmie się ono budową, modernizacją i remontem dróg, ulic i placów. Na początek na terenie województw kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Prowadzone są już zresztą finalne rozmowy mające na celu uzyskanie kontraktów drogowych. Poza tym zarząd Fonu prowadzi wiele rozmów mających na celu przejęcie innych krajowych spółek drogowych.

W zeszłym tygodniu Fon podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia firmy Eko-Brud, specjalizującej się w recy-klingu odpadów z tworzyw sztucznych.

Zarząd firmy jasno deklaruje jednak, że priorytetem jest dla niego działalność drogowa i deweloperska z jednoczesnym rozwijaniem branży stalowej i produkcji pieców centralnego ogrzewania. Inne kierunki rozwoju, takie jak: recykling, paliwa alternatywne oraz nowe technologie mogą być wdrażane wyłącznie po zrealizowaniu celów głównych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fon wydaje i drożeje