Forbes Media może być sprzedane za ponad 600 mln USD

opublikowano: 06-05-2021, 06:49

Forbes Media, wydawca magazynu Forbes, prowadzi rozmowy z grupą inwestorów, której przewodzi GSV Asset Management. Wartość ewentualnej transakcji może sięgać ponad 600 mln USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Zawarcie transakcji nie jest wciąż przesądzone, ale możliwe, że zostanie ona uzgodniona w najbliższych miesiącach, twierdzą informatorzy agencji. Rzecznik amerykańskiej spółki potwierdził jedynie, że jest zainteresowanie inwestorów jej przejęciem. Podkreślił, że po trzech latach rekordowych wyników 2021 roku także się dobrze zapowiada.

Od 2014 roku większościowym udziałowcem Forbes Media jest Whale Media Investments z Hongkongu. Przeprowadzona wówczas transakcja wyceniła wartość spółki na 475 mln USD. Rodzina Forbes posiada mniejszościowe udziały w spółce, która wydaje magazyn biznesowy od 1917 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane