Czytasz dzięki

Ford szykuje SUV-a w stylu mustanga

ŁO
opublikowano: 26-10-2019, 20:20

Amerykański producent samochodów doszedł do wniosku, że żyjemy w czasach motoryzacyjnej rewolucji. Pora więc na śmiałe eksperymenty.

Ford stworzył coś, co tylko pozornie wydaje się być prawdziwym szaleństwem. Najpierw sprawdził wszystkie asy w swoim rękawie i wyszło chyba, że jedną z najmocniejszych kart jest ta z wizerunkiem mustanga. Później rozejrzał się wokoło i zobaczył, że wyścig zbrojeń na rynku elektrycznych samochodów wchodzi w decydującą fazę. Na koniec przeanalizował wyniki sprzedaży i okazało się, że jakby nie patrzeć, to wszyscy kochają SUV-y.  

Zobacz więcej

Ford zapowiada nowego SUV-a

ARC

Jak połączyć te wnioski w koncepcję jednego produktu? Trochę odwagi i oto jest. Ford pokazał pierwszy szkic zapowiadający nowy model. To elektryczny SUV inspirowany kultowym mustangiem, który jest jednym z symboli amerykańskiej motoryzacji.  

Producent ujawnił na razie tylko kilka kresek, ale już teraz widzimy, że przód samochodu zdecydowanie przypomina mustanga. Auto ma sportową, agresywną linię. Możemy się spodziewać, że będzie efektownie, ale Ford zapewnia, że również efektywnie. Firma zdradziła, że SUV popisze się zasięgiem rzędu 600 km, czyli na jednym ładowaniu dojedziemy spokojnie z Katowic do Gdańska.  

„Auto Express” zaznacza, że taki zasięg plasowałby nowego forda przed mercedesem EQC, topową wersją tesli model X, a nawet audi Q4 e-tron. Co więcej, Ford twierdzi, że pomiary przeprowadzono według bardziej rygorystycznych przepisów WLTP. Amerykanie używają więc chętnie określenia „game changer” i jeśli efekt końcowy będzie zgodny z zapowiedziami, to nie jest to tani PR.  

Premiera odbędzie się 17 listopada w Los Angeles, tuż przed targami LA Auto Show. Sprzedaż ma ruszyć w przyszłym roku.  

Producent na razie używa dla projektu kodowej nazwy mach 1, ale nie bylibyśmy rozczarowani, gdyby tak ostatecznie nazywał się nowy model. Ford używał jej już w przeszłości jako oznaczenia specjalnej, mocniejszej wersji mustanga. CNBC podaje, że koncern zmodyfikuje ją nieznacznie i dostosuje do nowej rzeczywistości. W listopadzie mielibyśmy zatem zobaczyć forda mach E.  

Ford podwoił na początku poprzedniego roku planowane inwestycje w rozwój samochodów elektrycznych do 11 mld USD. Zapowiedział debiut 16 całkowicie elektrycznych samochodów, a pierwszy ma trafić na rynek już w przyszłym roku. Przesiadką na prąd kieruje w Fordzie zespół inżynierów określany jako Team Edison.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane