Ford wraz z SK Innovation i KOC zbudują fabrykę baterii

PM, Bloomberg
opublikowano: 14-03-2022, 15:58

W poniedziałek Ford poinformował o połączeniu sił z tureckim konglomeratem oraz koreańskim producentem baterii w celu zbudowania największej na świecie fabryki akumulatorów. Ma ona powstać w Turcji do 2025 roku.

Daniel Acker

KOC, największy turecki konglomerat przemysłowy, podpisał wstępną umowę, na mocy której stanie się częścią joint venture Forda i produkującej baterie do samochodów elektrycznych południowokoreańskiej firmy SK Innovation.

Współpraca między firmami ma doprowadzić do zbudowania największej na świecie fabryki baterii do samochodów elektrycznych. Decyzja o powstaniu zakładu współgra z plamami Forda, który do 2026 roku chce produkować 2 mln pojazdów EV rocznie.

Szacowany koszt zbudowania fabryki w Ankarze nie został upubliczniony. Wiadomo natomiast, że docelowo to miejsce ma produkować od 30 do 45 GWh akumulatorów rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane