Form-Plast się rozbuduje

KSA
opublikowano: 18-04-2008, 00:00

Spółka chce zadebiutować na giełdzie w drugim półroczu. Poprosi inwestorów o 30 mln zł.

Spółka chce zadebiutować na giełdzie w drugim półroczu. Poprosi inwestorów o 30 mln zł.

Bydgoski Form-Plast pracuje nad prospektem emisyjnym. Chce go dostarczyć do Komisji Nadzoru Finansowego do końca kwartału i zadebiutować na GPW w drugim półroczu. Nie wybrał jeszcze oferującego.

— Potrzebujemy około 30 mln zł na rozwój — mówi Maciej Pietraszek, prezes i główny akcjonariusz (z 99-procentowym pakietem) Form-Plastu.

Przy okazji oferty właściciel upłynni prawdopodobnie tylko niewielką część swoich akcji — na pewno chce zachować kontrolę nad firmą.

Spółka zamierza wydać pieniądze z oferty na budowę nowej hali i wyposażenie jej w maszyny produkcyjne. Form-Plast metodą wtryskową wytwarza elementy z tworzyw sztucznych, głównie dla branży motoryzacyjnej i elektronicznej, oraz formy do ich produkcji. Do klientów firmy należy m.in. Volvo, Renault Truck, Delphi czy Sharp. Właśnie w związku z rosnącymi zamówieniami od producenta telewizorów spółka postanowiła powiększyć zdolności wytwórcze.

— W przyszłym roku w Polsce ma zostać wyprodukowanych 38 mln płaskich telewizorów — około 80 proc. całej europejskiej produkcji. To dla nas duża szansa — mówi Maciej Pietraszek.

W 2007 r. Form-Plast miał 37,6 mln zł przychodów i 2,6 mln zł czystego zarobku. W tym roku spodziewa się wzrostu przychodów do 70 mln zł, a w 2010 r. — do ponad 100 mln zł. Około 30 proc. przychodów Form-Plastu pochodzi ze sprzedaży zagranicznej, głównie w euro. Zarząd podkreśla jednak, że spółka niweluje ryzyko kursowe, zaciągając kredyty w tej samej walucie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy