Fortis szuka informatyków

BT
opublikowano: 18-10-2006, 00:00

Zespół Fortis Bank Polska wygrał w konkurencji z innymi bankami grupy Fortis i to on w naszym kraju będzie tworzył centrum usług dla grupy.

— Pozwoli to na unifikację produktów w ramach całej grupy Fortis. Oznacza to np., że oferta funduszy inwestycyjnych będzie dostępna we wszystkich państwach, w których działamy. Obecnie wprowadzenie np. w Polsce takich funduszy z Luksemburga wymaga skomplikowanych i długotrwałych procesów — wyjaśnia Jaromir Pelczarski, wiceprezes Fortis Bank Polska.

Dla klienta uruchomienie centrum oznacza możliwość dostępu do usług w dowolnym miejscu na świecie, gdzie jest obecny Fortis.

Centrum powstanie w Krakowie. Na razie zatrudni 20 osób, do końca przyszłego roku 60, później kolejnych. Jest to druga tego typu inwestycja Fortis w Polsce. W ubiegłym roku wystartowało centrum rozliczeniowe, które służy przepływowi kapitałów współpracujących z grupą firm. Polski bank ma szanse wygrać realizację kolejnych projektów dla grupy. Inwestycje te nie mają wpływu na wyniki Fortis Bank Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu