Foteliki z alarmem

  • DI
opublikowano: 27-09-2018, 22:00

We Włoszech każdy dziecięcy fotelik samochodowy będzie musiał być wyposażony w alarm zapobiegający pozostawieniu dziecka w aucie.

Alarm będzie włączał się w aucie, gdy po zgaszeniu silnika nie zostaną odpięte pasy bezpieczeństwa w miejscu, gdzie siedzi dziecko. Przepisy dotyczące fotelików dla dzieci w wieku do 4 lat będą obowiązywać od lipca przyszłego roku. Teraz ministerstwo infrastruktury i transportu musi w ciągu 60 dni wydać dekret, który wyznaczy kryteria techniczne wymaganego systemu ostrzegania. Od 1 lipca 2019 r. kara za brak alarmu w foteliku będzie wynosić od 81 do 326 EUR. W przypadku recydywy będzie odbierane prawo jazdy na okres od 15 do 60 dni. Ustawa nie nakłada obowiązku zamiany obecnie używanych fotelików na nowe — konieczne będzie tylko zainstalowanie alarmu, którego cena ma się wahać od 150 do 350 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy