Fox zainwestował w platformę Caffeine

opublikowano: 06-09-2018, 06:47

Studio Twenty First Century Fox zainwestowało 100 mln USD w społeczną platformę transmisyjną Caffeine, donosi Reuters.

Udziały w Caffeine i nowo powstałe przedsięwzięcie, Caffeine Studios, będą częścią proponowanego nowego "Foxa" po transakcji z koncernem Walt Disney.

Fox jest w trakcie sprzedaży  większości swoich aktywów filmowych i telewizyjnych na rzecz Walt Disney Co w ramach transakcji o wartości 71 mld USD, której zamknięcie oczekiwane jest na pierwszą połowę 2019 r.

Ta inwestycja jest częścią strategii Foxa, która koncentruje się na dostarczaniu wiadomości i relacji sportowych na żywo po zakończeniu transakcji. Caffeine Studios skoncentruje się na tworzeniu e-sportu, gier wideo, treści sportowych i rozrywkowych na żywo dla platformy nadawczej.

Obecni inwestorzy Caffeine, firmy venture capital Andreessen Horowitz i Greylock Partners oraz inni „anonimowi” partnerzy również wzięli udział w rundzie finansowania. Kwoty dodatkowych inwestycji nie zostały ujawnione.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu