Francja chce zaszczepić 20 mln obywateli do połowy maja

  • Paweł Makosz
opublikowano: 04-03-2021, 19:46

Francja przyspieszy szczepienia oraz zaostrzy w części kraju restrykcje, chcąc powstrzymać liczbę infekcji Covid-19.

Władze planują przyspieszyć szczepienia w 23 departamentach. Celem jest podanie zastrzyku co najmniej 20 mln obywateli do połowy maja.

Kampania szczepionkowa nabrała tempa w tym tygodniu, co możliwe było m.in. dzięki wydaniu zgody na stosowanie specyfiku opracowanego przez koncern AstraZeneca w przypadku osób powyżej 65 roku życia. Do tej pory podano 3,24 mln dawek, z tego podwójną otrzymało 1,78 mln obywateli.

Andrey Rudakov

Chcąc za wszelką cenę uniknąć trzeciego już ogólnokrajowego lockdownu Francja zaostrzy przepisy w poszczególnych departamentach. Dotyczyć to ma m.in. noszenia masek. Zamknięte będą duże centra handlowe, a lokalne władze zostaną wezwane do zamknięcia miejsc, w których licznie gromadzą się ludzie.

W czwartek poinformowano o 26 788 nowych infekcjach we Francji. Łącznie od początku pandemii w tym kraju odnotowano 3,81 mln zachorowań na Covid-19 oraz 87 542 zgonów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane