Francja: handlarze ukarani za brak łacińskich nazw ryb

opublikowano: 25-06-2018, 11:58
aktualizacja: 25-06-2018, 12:00

Handlarze rybami w starym porcie w Marsylii musieli zapłacić kary od 400 do 1500 EUR za brak łacińskich nazw ryb na tabliczkach z cenami, czego wymagają przepisy Unii Europejskiej.

Władze ukarały kilkunastu właścicieli stoisk w starym porcie w Marsylii. Skonfiskowano im także ryby. Unijny wymóg łacińskich nazw wprowadzono aby zapobiec próbom wprowadzenia klientów w błąd. Handlarze z Marsylii uważają jednak, że przepisy są bez sensu.

Zobacz więcej

youtube.com

- Klienci nie umieją odróżnić skorpeny od barweny, a oni nam każą umieszczać łacińskie nazwy – skarżyła się sprzedająca od 25 lat ryby w porcie kobieta, która została ukarana grzywną.

Burmistrz Marsylii Jean-Claude Gaudin powiedział, że prezydent Francji Emmanuel Macron chce zlikwidować wymóg łacińskich nazw ryb na stoiskach.

- Po tym jak wybuchł śmiechem, kiedy opowiedziałem mu tą historię, Emmanuel Macron zagwarantował, że handlarze rybami w starym porcie nie będą musieli umieszczać na tabliczkach łacińskich nazw ryb – powiedział Gaudin, który w piątek spotkał się z prezydentem Francji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu