Francja wysyła pracowników do domu

PM, Bloomberg
opublikowano: 27-12-2021, 21:44

Francja zmusi swoich obywateli do pracy w domu przez większość przyszłego miesiąca. To jeden z pomysłów, który ma na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wysoce zakaźnego wariantu koronawirusa.

Pixabay.com

Pracownicy, którzy mają możliwość pracy zdalnej mają korzystać z niej minimum trzy dni w tygodniu. ,,Zalecenie ma ograniczyć kontakty międzyludzkie” – powiedział premier Jean Castex.

Ogłosił on środki - które mają wejść w życie 3 stycznia na trzy tygodnie - po specjalnym posiedzeniu gabinetu zwołanym przez prezydenta Emmanuela Macrona w obliczu gwałtownie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem we Francji.

– We Francji i w Europie sytuacja zdrowotna jest, jak wiecie, niezwykle napięta – dodał Castex. Rząd powstrzymał się jednak od wprowadzenia godziny policyjnej w sylwestrową noc oraz przesunięcia o kilka dni powrotu dzieci do szkół po przerwie noworocznej.

Francja odnotowała w sobotę dzienny rekord ponad 100 tys. nowych przypadków. Sytuacja napędzana jest nowym wariantem koronawirusa – omikronem. Macron, który, jak się powszechnie oczekuje, będzie ubiegał się o drugą kadencję w kwietniowych wyborach prezydenckich, przyrzekł opanować sytuację, jednocześnie chroniąc gospodarkę przed kolejnym pełnym lockdownem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane