Francja zostaje z AAA

Radosław Wierzbicki, NOBLE Markets
opublikowano: 10-01-2012, 16:54

Agencja Fitch nie spodziewa się w tym roku obniżenia ratingu wiarygodności kredytowej Francji. Rynek euro-dolara kontynuuje rajd na północ. Złoty nadal zyskuje do euro i dolara.

We wtorek rynek euro-dolara kontynuował ruch w kierunku północnym i utworzył lokalne maksimum na poziomie 1,2818 USD. Przyczyną dobrego sentymentu na rynku była informacja agencji ratingowej Fitch, która nie spodziewa się obniżenia oceny wiarygodności kredytowej Francji z poziomu AAA. Rentowność francuskich 10- latek obniżyła się we wtorek cztery punkty bazowe osiągając nawet poziom 3,25 proc. Kolejnym ważnym punktem wsparcia na kursie pary euro-dolar jest poziom 1,2859 USD.

Lepsze nastroje wśród inwestorów spowodowały, że kontrakt na WIG20 poszedł w górę i osiągnął maksimum na poziomie 2175 punktów. Kontynuacja pozytywnych sentymentów była także widoczna na S&P500 oraz niemieckim DAX'ie. Informacja o prawdopodobnym obniżeniu ratingu Włoch przez agencję Fitch dla inwestorów okazała się mało istotna. Perspektywa jest negatywna, więc informacja jest już zdyskontowana przez rynki.

Rentowność węgierskich 3-miesięcznych bonów skarbowych okazała się wyższa niż przy pierwszej emisji długu o takim samym okresie wykupu w 2012 roku i wyniosła 7,98 proc. 3 stycznia ich średnia zyskowność wyniosła 7,67 proc. Dane pozostały bez wpływu na kurs pary euro-forint, który od ostatniego czwartku kieruje się na południe. Po utworzeniu 5 stycznia historycznego maksimum na poziomie 324 HUF kurs skierował się na południe i we wtorek o godz. 14.30 czasu warszawskiego płacono na Węgrzech za euro ok. 312,46 HUF. Inwestorzy najwidoczniej większą uwagę skupiają na poprawie ogólnego sentymentu wśród inwestorów, który w tym tygodniu się zdecydowanie poprawił.

We wtorek złoty umocnił się do euro ok. 2 groszy i utworzył dzienne minimum na poziomie 4,459 PLN. O godz. 14.30 inwestorzy płacili za euro ok. 4,465 PLN. Kolejnym ważnym wsparciem jest poziom 4,443 PLN. Złoty zyskał 4 grosze do dolara i kurs tej pary utworzył lokalne ekstremum na poziomie 3,48 PLN. O godz. 14.30 płacono za dolara ok. 3,49 PLN. Najbliższym wsparciem jest poziom 3,474 PLN.

Dzisiaj o godz. 20.00 rozpocznie się spotkanie Angeli Merkel i Christine Lagarde, dyrektora zarządzającego Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Wierzbicki, NOBLE Markets

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Francja zostaje z AAA