Francuski tankowiec uwolniony, załoga bezpieczna

PAP
opublikowano: 06-02-2013, 12:14

Francuski tankowiec uprowadzony w niedzielę prawdopodobnie przez nigeryjskich piratów na wodach międzynarodowych w pobliżu Wybrzeża Kości Słoniowej, został uwolniony. 17-osobowa załoga jest bezpieczna - poinformował w środę armator SEA Tankers.

"Statek Gascogne został uwolniony w środę wcześnie rano. Piraci opuścili jednostkę, która jest pod kontrolą kapitana i płynie do portu Lome w Togo" - poinformował rzecznik armatora, dodając, że w czasie porwania dwaj marynarze zostali lekko ranni.

Francuskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że statek uwolniono już we wtorek późnym wieczorem; wcześniej porywacze skierowali go do portu Forcados w Nigerii, gdzie wypompowali z niego około 200 ton oleju napędowego.

Do uprowadzenia tankowca Gascogne, pływającego pod banderą Luksemburga, doszło w pobliżu Abidżanu, głównego ośrodka gospodarczego Wybrzeża Kości Słoniowej (WKS). Załogę stanowiło siedmiu marynarzy z Togo, czterech z Beninu, po dwóch z WKS i Senegalu i po jednym z Chin i Korei Południowej.

Jednostki transportujące paliwo należą do ulubionych celów piratów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu