Franczyza wchodzi do odszkodowań

opublikowano: 23-02-2017, 13:01
aktualizacja: 23-02-2017, 13:02

Kancelaria odszkodowawcza Auxilia postawiła na budowę sieci franczyzowej. Liczy, że dzięki temu będzie szybciej rosnąć.

Pośrednicy odszkodowawczy - podobnie jak to od wielu lat robią ubezpieczyciele - pozyskują klientów dzięki sieciom agencyjnym. Notowana na NewConnect kancelaria Auxilia chcę to zmienić. Zdecydowała się postawić na budowę sieci franczyzowej. Cel tej operacji jest prosty: szybszy wzrost spółki. 

- Rozszerzenie naszego modelu biznesowego o formułę franczyzową przyczyni się do wzrostu wyników finansowych i wzrostu wartości Auxilii - mówi Krzysztof Górka, wiceprezes firmy. 

Nowy model współpracy jest głównie skierowany do menadżerów działu sprzedaży kancelarii oraz osób, które zarządzają jej strukturami agencyjnymi. Będą oni zapraszani do zakładania podmiotów zależnych, funkcjonujących pod marką Auxilii. Kancelaria zapewni im wsparcie operacyjne i finansowe na start. 

Krzysztof Górka podkreśla, że osoby, które zdecydują się na skorzystanie z oferty franczyzowej uzyskają status współwłaściciela biznesu. Pierwszy tego typu podmiot już powstał. Chodzi o spółkę Auxilia MKS, w której giełdowa kancelaria ma 51 proc. udziałów. Reszta zaś należy do byłych menadżerów sprzedaży Auxilii.

W 2016 roku pośrednik odszkodowawczy osiągnął 9,6 mln zł przychodów ze sprzedaży i zaledwie 300 tys. zł zysku netto. Tak niski wynik finansowy spółka tłumaczy inwestycjami w pozyskanie portfela odszkodowań, którego wartość na koniec rok wynosiła blisko 12 mln zł oraz rozbudowę sieci sprzedaży. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu