Frank słabnie do euro, ale nie do złotego

KPR
18-11-2011, 00:00

Wzrostowy trend w notowaniach EUR/CHF trwa już od czterech dni. Notowania euro we frankach wzrosły wczoraj ponad barierę 1,24. Notowania tej pary zachowują się dokładnie tak, jak życzyłby sobie Narodowy Bank Szwajcarii (NBS), który stara się osłabić swoją walutę, by pomóc słabnącej gospodarce i uniknąć deflacji.

NBS we wrześniu wyznaczył minimalny kurs wymiany franka na euro na 1,20. Rynek od tygodni spekuluje, że przesunięcie tej bariery w górę nastąpi wkrótce. Dlatego notowania euro we frankach rosną.

Spadek notowań euro we frankach nie przekłada się jednak ostatnio na notowania szwajcarskiej waluty w złotych. To efekt spadku kursu złotego do euro. Klienci polskich banków zadłużeni we frankach mogą się jedynie cieszyć ze względnej stabilności notowań CHF/PLN, które od kilku dni poruszają się od 3,54 do 3,58 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KPR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Frank słabnie do euro, ale nie do złotego