Frans Maas poprawia wyniki

Marcin Bołtryk
30-09-2004, 00:00

Holenderski operator logistyczny, Królewska Grupa Frans Maas, zamknął pierwsze półrocze tego roku zyskiem wysokości 7,3 mln EUR. Jest to 12,3-proc. wzrost w porównaniu z pierwszym półroczem 2003. W ubiegłym roku obrót grupy Frans Maas osiągnął ponad miliard EUR, a zysk całej grupy wyniósł 10,1 mln EUR i był nieznacznie większy niż w 2002 r. Natomiast bardzo dynamicznie rozwijały się oddziały Frans Maas w Europie Środkowej i Wschodniej, które wydatnie przyczyniły się do podniesienia obrotów w całej grupie. Wielkość zysku osiągnięta przez Frans Maas Polska w roku 2003 odpowiadała blisko 10 proc. zysku całej grupy.

W związku ze zwiększeniem wymiany między Wschodem i Zachodem Europy po rozszerzeniu Unii Europejskiej i wzrostem zapotrzebowania na zintegrowane usługi logistyczne, grupa chce w 2004 r. dalej powiększać swój udział w rynku Europy Środkowej i Wschodniej. W ubiegłym roku koncern otworzył nowe placówki w Rosji, Słowenii, Litwie i w Tunezji, a na początku tego roku ruszyły oddziały w Serbii i Maroku.

Zysk operacyjny holenderskiej grupy wyniósł w ubiegłym roku 23,9 mln EUR, a w pierwszej połowie tego roku sięgnął już 15,4 mln EUR i jeśli dynamika wzrostu utrzyma się na podobnym poziomie do końca roku, to grupa może zamknąć rok 2004 zyskiem operacyjnym na poziomie 30 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Frans Maas poprawia wyniki