Czytasz dzięki

„Frostpunk” na konsole w październiku

GSU
opublikowano: 13-08-2019, 15:53

„Frostpunk”, którego producentem jest 11bit studios, w wersji na konsole Xbox One i PS4 trafi do sprzedaży 11 października w dystrybucji cyfrowej.

Frostpunk” w wersji na komputery PC zadebiutował 24 kwietnia 2018 roku i do tej pory sprzedał się w łącznej liczbie ponad 1,5 mln kopii. 11bit studios zakończyło prace nad konsolowa wersja gry. 

– Konsolowa wersja „Frostpunka” trafiła już do certyfikacji Microsoftu i Sony dlatego, zachowując odpowiedni bufor czasowy na ewentualne poprawki, mogliśmy wyznaczyć termin oczekiwanej przez fanów premiery – mówi Grzegorz Miechowski, prezes 11bit studios.

 Cena detaliczna gry na konsole będzie wynosiła 29,99 USD/EUR. „Frostpunk” Xbox One i PS4 będzie też oferowany w dystrybucji pudełkowej. Za jej przygotowanie odpowiada firma Merge Games. W Europie „Frostpunk” w tym kanale sprzedaży będzie dostępny od 18 października, a w USA od 22 października w cenie 34,99 USD/EUR bądź 29,99 GBP.

 Według przedstawicieli 11 bit studios konsolowy „Frostpunk” nie będzie prostym portem gry.

 - Zależało nam, by grający w tę wersję „Frostpunka” gracze czuli jakby był to produkt stworzony od podstaw z myślą o konsolach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami.  Wierzymy, że „Frostpunk” będzie nowym benchmarkiem dla gatunku strategii na Xbox One i PS4 – mówi Jakub Stokalski, senior lead designer gry. -– dodaje.

 

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy