"FT" - Mołdawia nadal jest pozbawiona gazu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-01-2006, 09:40

Rosja wznowiła dostawy gazu na Ukrainę, lecz Mołdawia nadal jest pozbawiona tego surowca - informuje w piątek "Financial Times".

Rosja wznowiła dostawy gazu na Ukrainę, lecz Mołdawia nadal jest pozbawiona tego surowca - informuje w piątek "Financial Times".

    Rosyjski Gazprom odciął dostawy gazu do Mołdawii 1 stycznia, po tym jak władze w Kiszyniowie nie zgodziły się na podwyżkę ceny o 100 procent, z 80 do 160 dolarów za 1000 metrów sześciennych - przypomina dziennik.

    Zauważa też, iż spór mołdawsko-rosyjski przysłoniło pozbawienie gazu Ukrainy i znaczny spadek dostaw do Unii Europejskiej.

    Władze Mołdawii wyrażają gotowość do negocjacji z Gazpromem i oczekują wyznaczenia daty spotkania - pisze "FT" i dodaje, że wcześniej rosyjski dostawca odrzucił kilka propozycji wznowienia rozmów z Kiszyniowem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu