FT myśli o sprzedaży Orange w Holandii

opublikowano: 12-02-2007, 15:42

France Telecom myśli o sprzedaży swojego oddziału Orange w Holandii - poinformowały w poniedziałek anonimowe źródła.

France Telecom myśli o sprzedaży swojego oddziału Orange w Holandii - poinformowały w poniedziałek anonimowe źródła.

FT zaangażował francuski bank inwestycyjny Lazard Ltd (LAZ), aby przeprowadził rekonesans na rynku na holenderski Orange - podają źródła.

"Lazard prawdopodobnie przeprowadzi ograniczony przetarg i pozwoli tylko kilku firmom na ubieganie się o Orange w Holandii" - podają źródła.

Rzecznik prasowy FT Bertrand Deronchaine odmówił komentarza w tej sprawie.

Orange jest najmniejszym operatorem komórkowym w Holandii, z udziałem w rynku szacowanym na 8 proc.

Do lidera - firmy Royal KPN NV (KPN) należy 50 proc. udziału w rynku. Za nim plasuje się Vodafone Group PLC (VOD) i T-Mobile Deutsche Telekom AG (DT).

Orange ma w Holandii 1,9 mln abonentów komórkowych.

Źródła podają, że Lazard zaprosi prawdopodobnie do przetargu na holenderski Orange takie firmy jak: Vodafone, T-Mobile i dwie prywatne firmy.

Inni informatorzy mówią, że sprawa możliwej sprzedaży Orange w Holandii jest dopiero we wstępnej fazie i nie ma ustalonych ram czasowych transakcji.

Analitycy oceniają, że na holenderskim rynku telefonii komórkowej jest miejsce tylko dla trzech operatorów.

France Telecom mógłby wykorzystać fundusze z transakcji sprzedaży holenderskiego Orange na obniżenie swojego zadłużenia i skupienie się na rynkach, gdzie zajmuje pierwszą lub drugą pozycję, lub na mniej rozwiniętych rynkach, jak Polska i Chiny.

DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane