Fundusz miliardera stracił mocno na złocie

opublikowano: 07-05-2013, 16:30

Znany inwestor i miliarder, John Paulson, zarządzający funduszem hedgingowym, poprzez Gold Fund stracił w kwietniu 27 proc. po tym jak ceny złotego kruszcu gwałtownie tąpnęły a akcje zostały przecenione, donosi Bloomberg, powołując się na dwie osoby związane ze sprawą.

Tym samym strata powiększyła się w tym roku już do 47 proc. Fundusz, który w głównej mierze oparty jest o pieniądze Paulsona, miał na koniec marca na koncie około 700 mln USD.

Zobacz więcej

John Paulson (fot. Bloomberg)

W minionym miesiącu złoto potaniało o 7,8 proc. w co wlicza się największą od stycznia 1980 r. dwudniową przecenę. Wśród przyczyn wymienia się nabieranie rozpędu przez amerykańską gospodarkę, wzrost notowań dolara i deklarację Fed o gotowości do dalszego stymulowania monetarnego. Z kolei producenci złota przecenieni zostali na giełdach o około 20 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Fundusz miliardera stracił mocno na złocie