Fundusz od pożyczek wejdzie w MNI

Katarzyna Latek
opublikowano: 17-12-2010, 06:55

Grupa MNI, kierowana przez Andrzeja Piechockiego, dostanie 68 mln zł od Yorkville Advisors. W zamian przekaże mu walory trzech spółek.

MNI oraz jej dwie spółki zależne — obie również notowane na GPW — będą miały nowego inwestora. Wszystkie trzy podpisały listy intencyjne z funduszem Yorkville Advisors. W przypadku samego MNI i MIT fundusz wyłoży po 7 mln EUR (około 28 mln zł), a na inwestycję w Hyperiona — 3 mln EUR (12 mln zł). MNI działa jak fundusz — inwestuje w spółki z branż telekomunikacyjnej i medialnej. MIT to dawne PPWK — obecnie zajmuje się tak zwanymi usługami dodanymi w telekomunikacji. Hyperion to operator telekomunikacyjny, który świadczy także usługi dostępu do szerokopasmowego internetu.

Andrzej Piechocki – artykuły, informacje, spółki, linki, zdjęcia

— Zarządzający tym funduszem uważają, że mamy duży potencjał wzrostu. Wybrali nas, bo sądzą, że nasze akcje są niedowartościowane — mówi Andrzej Piechocki, prezes MNI.

Dodaje, że Yorkville Advisors nie był jedynym funduszem, który przymierzał się do inwestycji w grupę MNI.

Więcej w piątkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane