Fundusz TDA do likwidacji

Łukasz Świerżewski
opublikowano: 16-08-2002, 00:00

Już 21 sierpnia będzie mogła rozpocząć się likwidacja zamkniętego funduszu inwestycyjnego EEF IV, zarządzanego przez TDA TFI. Następnego dnia po złożeniu wniosku, co stało się 12 sierpnia, towarzystwo otrzymało bowiem zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na skrócenie czasu działania funduszu EEF IV. Powstał on w listopadzie 2000 roku i miał istnieć 10 lat. Wniosek o skrócenie tego czasu był efektem porozumienia zawartego między należącymi do grupy PZU uczestnikami funduszu: PZU Życie, PZU Tower i Sigma Investments a TDA TFI.

Decyzje o zainwestowaniu 225 mln zł w notowane na CeTO certyfikaty EEF IV podjęto za czasów, gdy prezesem PZU Życie był Grzegorz Wieczerzak. Inwestycja od początku budziła kontrowersje. Następca Wieczerzaka, Krzysztof Mastalerz, twierdził, że spółka nie ma kontroli nad powierzonymi TDA aktywami i że nie są one aktywnie inwestowane. Kolejni prezesi PZU Życie również prowadzili negocjacje z TDA w sprawie losów funduszu. TDA konsekwentnie odpiera zarzuty odnośnie do strategii inwestycyjnej oraz kosztów funduszu EEF IV i twierdzi, że był on zarządzany zgodnie z międzynarodowymi standardami. Obecna wartość aktywów EEF IV to około 269 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusz TDA do likwidacji