Fundusz wzywa do rewolucji w Yahoo

opublikowano: 24-03-2016, 07:27

Fundusz hedgingowy Starboard Value chce wymienić wszystkich członków rady dyrektorów Yahoo, jednego z największych portali internetowych na świecie, dowiedział się The Wall Street Journal.

Fundusz ma ogłosić w czwartek, że nominuje dziewięciu członków rady dyrektorów Yahoo. To realizacja wcześniejszej deklaracji z tego roku, że będzie chciał radykalnie zmienić skład rady jeśli dotychczasowa nie będzie przeprowadzać zmian dostatecznie szybko. Starboard tłumaczy w liście, do którego dotarł WSJ, że zarówno rada dyrektorów jak i zarząd Yahoo wciąż nie realizują składanych obietnic i nie powinno się im ufać.

Bloomberg

WSJ pisze, że ewentualne głosowanie propozycji Starboard, który twierdzi, że ma ok. 1,7 proc. akcji Yahoo, mogłoby odbyć się za kilka miesięcy.

Yahoo, które według ekspertów nie nadąża za zmianami spowodowanymi pojawieniem się smartfonów, może osiągnąć w tym roku 2,8 mld USD ze sprzedaży reklam w Internecie. Było to mniej o ok. 14 proc. niż w 2015 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane